2023 m. balandžio 1d. Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje vyko pirmasis mokyklinio amžiaus liaudiškų šokių festivalis–konkursas „Šaltinio kviestinis“. Minėtame renginyje dalyvavo visų amžiaus vaikų liaudiškų šokių grupės iš Tauragės, Šilalės, Jurbarko, Šakių, Joniškio ir Mažeikių. Mažeikių liaudiškų šokių studija „Kauškutis“ atvežė ir parodė savo programą kaip svečiai. Net 19 kolektyvų varžėsi, vieniems tai buvo pirmasis konkursas, kiti šokėjai miklina kojas jau keletą metų, todėl ir atsispindi jų meistriškumas šokio sūkury. Festivalis-konkursas – šventinis renginys, šokėjai šoko skirtingus liaudiškus šokius, galėjo stebėti kitų kolektyvų pasirodymus. Juos vertino kompetentinga komisija: Jolanta Tendienė, Mažeikių choreografijos mokyklos direktorė, choreografijos mokytoja ekspertė, liaudiškų šokių studijos „Kauškutis“ meno vadovė, Ramunė Zelbienė, Mažeikių choreografijos mokyklos direktoriaus pavaduotoja, choreografijos mokytoja ekspertė, ir Virginija Čereškienė-Beviršė, Kėdainių kultūros centro choreografė, šokių kolektyvų „Lankesa“, „Volungė“ ir „Lendrūnas“ vadovė. Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijai atstovavo jaunučių liaudiškų šokių grupė „Padūktinis“, vadovė Alma Rumšienė. Iššūkis šokėjams buvo rimtas, nes jiems šis konkursas buvo pirmasis, jautėsi ir jaudulys. Šokio grupė „Padūktinis“ atliko liaudišką šokį „Pupos“, choreografija Henriko Uznio, buvo apdovanoti II vietos laipsnio diplomu. Nuoširdžiai ačiū kolegei Kristinai Leškienei, pradinių klasių mokytojai, už pagalbą palydint vaikus.

Alma Rumšienė, šokio mokytoja.