„Aktyvi šeima – šauni mokykla!“

Ištarus žodį „šeima“, mus užlieja daugybė emocijų. Dažniausiai jos būna šiltos, šviesios, sukeliančios šypseną... Nes šeima - brangiausias mūsų turtas ir neįkainojamas stebuklas. Ši vertybė, ko gero, ne vieno sąraše atsidurtų pirmoje vietoje. Tačiau kartais įtraukti į nesibaigiančios rutinos sūkurį mes savo artimuosius užmirštame, apleidžiame... Tam, kad prisimintume jų svarbą ir vėl pajustume priblėsusią šilumą, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos mokiniai suorganizavo šeimos dienos šventę „Aktyvi šeima – šauni mokykla!“.

Mokykla visus mokslo metus dalyvauja Pilietinės visuomenės instituto inicijuotame projekte „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“. Šio projekto tikslas - ugdyti pilietiškumą, patriotiškumą ir tautinių tradicijų puoselėjimą telkiant bendruomenės pilietinį potencialą ir nukreipiant jį demokratinės respublikos kūrimui.  Mūsų mokyklos darbo grupė pasirinko gvildenti mažo tėvų vaidmens mokyklos gyvenime problemą. Jų sprendimas ir buvo surengti šeimos dieną, kurioje dalyvavo 5-7 klasių mokiniai su savo tėvais. Šeimos dienos šventė „Aktyvi šeima – šauni mokykla!“ vyko gegužės 11-ąją dieną Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijoje. Šventė prasidėjo įvadiniu renginiu, kurį vedė Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos darbo grupės nariai – Ūla Zemeckytė ir Lukas Neverdauskas. Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius Arūnas Aleksandravičius bei Šilalės rojono savivaldybės administracijos direktorius Valdemaras Jasevičius. Savo žavingus pasirodymus atliko ir mūsų mokyklos mokiniai. Paibaigus pirmąjai šventės daliai, atėjo veiklos metas. Kiekviena pora, sudaryta vieno iš  tėvų ir vaiko, pagal pasirinktą planą turėjo aplankyti visus užsiėmimus, t.y., sporto, dailės, visus orientacinio žaidimo punktus bei šokio repeticiją. Dalyviai labai noriai atlikinėjo visas užduotis – žaidė „Alias“, statė lego pilis, važinėjo riedlentėmis, kalė vinis į rąstą, mokėsi šokio bei ant specialiai šventei paruoštos lentos piešė savo rankas, kurios įamžino šeimos dalyvavimą šventėje. Kai dalyviai apėjo visus etapus, jie visi kartu sporto salėje sušoko užsiėmimų metu išmoktą šokį. Šventę vainikavo baigiamasis renginys, kuriame buvo teikiamos padėkos dalyviams, rėmėjams, prie šventės organizavimo prisidėjusiams mokytojams ir mokiniams. Žodį tarė ir  projekto „Kuriame respubliką“ Šilalės rajone koordinatorė Irmina Kėblienė bei Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos darbo grupės vadovė Aurelija Betingienė. Po šventės oficialiosios dalies dalyviai dar nesiskirstė. Jie visi sugužėjo į mokyklos valgyklą, kur jų laukė pačių gaminti sumuštiniai bei didžiulis tortas.

Pasibaigus šventei liko teigiami prisiminimai ir emocijos, dalyvių rankučių kontūrais išmarginta lenta, primenanti apie čia buvusias šeimas ir šaunią šventę. Tikimės, kad šis renginys kiekvienai šeimai suteikė jaukią galimybę pabūti kartu, pažaisti netradiciniuose komandiniuose žaidimuose ir geriau pažinti vieniems kitus.

Giedrė Gedeikytė, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos darbo grupės narė

„Aktyvi šeima – šauni mokykla!“