Kovo 20d. mūsų mokykloje vyko pirmos klasės mokiniams skirtos gamtos pamokos apie paukščius ir jų įvairovę. Per pamoką klausėmės paukščių balsų ir bandėme atspėti, kurie paukščiai juos leidžia. Sužinojome apie gandrų gyvensenos ypatumus, juodojo čiurlio, vandeninio strazdo keistą elgesį.Vieni paukščiukai minta augaliniu maistu, kiti smulkiais žinduoliais. Užsiėmimo metu sužinojome, kad kai kurie lizdus suka pievoje išraustoje duobutėje, kiti juos krauna ant plonų šakų iš švendro, topolio pūkų, sutvirtina augalų plaušais. Paukščiai išsiskiria išvaizda, dydžiu, moka maskuotis.

Lietuvoje aptinkama 380 paukščių rūšių, iš kurių 220 peri Lietuvoje. Jų gerai išsivysčiusi rega ir klausa. Kuo paukštis mažesnis, tuo greičiau plaka jo širdis.

Už įdomią gamtos pamoką dėkojame Pagramančio Lankytojų centro ekologui Tomui Kalašinskui.

Pradinių klasių mokytoja Vilija Kvederienė.