2003 m. sausio 9–13 d. Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos 1 d klasės mokiniai dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos rengtame 2023 m. edukaciniame projekte Lietuvos moksleiviams ,,Aš esu pilietis“.

Iki sausio 13 d. su mokiniais buvo prisiminti ne tik Lietuvos valstybės simboliai, aptarta, ką reiškia Lietuvos vėliavos spalvos, bet taip pat kalbėta ir apie Ukrainos situaciją. Su mokiniais diskutuota apie tai, kas yra pilietis, kokios yra piliečių pareigos ir teisės, prisiminta, ką jie buvo sužinoję apie Lietuvos kariuomenę, kai, minint Lietuvos kariuomenės dieną, svečiuose buvo vieno mokinio tėtis.

Taip pat pakalbėta, kokie Lietuvos valstybės svarbias datas žymintys paminklai yra Šilalėje. Šie paminklai, jau pasibaigus projektui, buvo aplankyti. O informacija apie veiklas sudėta į laikraštį ,,Mes – Lietuvos piliečiai“.

1 d klasės mokytoja Rita Ramanauskaitė-Tvaronavičienė.