Lietuvių kalba – tai pats brangiausias pasaulyje deimantas, kurį mes turime. Todėl privalome tai branginti ir saugoti, didžiuotis tuo ką turime, didžiuotis savo istorija, savo šaknimis...

2022 m. birželio 7d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko Respublikinės etnokultūros varžytuvės „Tarmių lobynai" ir „Atverk tautos lobynų gelmes".

„Tarmių lobynuose"  dalyvavo jau atrinkti dalyviai iš visos Lietuvos, kurie varžėsi pirmuose turuose. Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos 4b klasės mokinys Šarūnas Rumša pasakojo pasaką „Kaip boba su vyru ginčijosi" pasakota Birutės Normantienės, pasaka išgirsta iš tėčio Stanislovo Sirvydo iš Pūtvės Šilalės r. Sveikinimai Šarūnui  Rumšai Respublikinėse etnokultūros varžytuvėse „Tarmių lobynai" 1-4 klasių grupėje laimėjusiam  I vietos diplomą.

Mokytoja Alma Rumšienė.