Rugsėjo 29 – tą dieną Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijoje apsilankė buvusi mokinė Donata Vištartaitė-Karalienė, kuri kartu su savo porininke Milda Valčiukaite 2016 metų Rio De Žaneiro olimpinių žaidynių metu moterų irklavime užėmė trečiąją vietą. Mokykloje D. Vištartaitė bendravo su mokiniais, pasakojo apie karjerą, mokymosi metus mokykloje. D. Vištartaitės auklėtoja buvo vokiečių kalbos mokytoja Virginija Repšytė, kuri deja, šiuo metu atostogauja. Nors visi mokomieji dalykai sekėsi gerai, nenuostabu, jog D. Vištartaitei labiausiai patiko kūno kultūra. Jos treneris buvo Rimantas Vaškys, kuriam ir dėkojo Donata. Ji pasakojo, jog treneris jau pačioje pradžioje joje įžvelgė sportininkę. Olimpietė pasakojo, jog ji bandė save atrasti kitur. Irkluoti pradėjo atsitiktinai, po vasaros stovyklos Kaune, kur pirmą kartą irklavo. Ir nuo tada Donata jau žinojo, jog toje sporto srityje sieks kažko daugiau. Po vienerių metų, pabaigusi devintą klasę, ji išvažiavo į Kauną. Ten treniravosi ir baigė vidurinę mokyklą. Pirmosiose varžybose užėmė pirmąją vietą, o ši sėkmė buvo labai netikėta. D. Vištartaitė pasakojo, jog didžiausia motyvacija buvo noras sportuoti, kažką pasiekti sporte. Ją taip pat skatino ir tėtis. Šiuo metu D. Vištartaitė intensyviai sportuoja, treniruojasi. Treniruotės užima didžiąją dalį laiko. Per savaitę D. Vištartaitė treniruojasi dvylika kartų, tad poilsio turi nedaug. Žiemą treniruotis važiuoja į kalnus. Ten daug slidinėja.

D. Vištartaitė visiems mokiniams palinkėjo daug norėti ir svajoti bei pasiekti tai, ko trokštame.

Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos

Spaudos centras ,,SKRYDIS“