Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos iniciatyva, Šilalės Dariaus ir Girėno gimnazijoje, jau ketvirtus metus veiklą vykdo neformaliojo švietimo „Jaunojo ugniagesio gelbėtojo“ būrelis. Siekiant populiarinti jaunųjų ugniagesių veiklą, skatinti jaunimą saugiai elgtis įvairiose situacijose, sugebėti laiku pastebėti ir įvertinti pavojaus šaltinius, propaguoti sveiką gyvenimo būdą, supažindinti vaikus su gaisrinės saugos taisyklėmis, užsiėmimai vedami 4, 5 ir 6 klasių mokiniams.

2016 m. spalio 4 d. Šilalės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje lankėsi Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos Jaunieji ugniagesiai gelbėtojai. Mokiniai susipažino su ugniagesio gelbėtojo darbu, apžiūrėjo patalpas, sužinojo, kokia yra ugniagesio gelbėtojo darbotvarkė. Pamainos vadas, vidaus tarnybos vyresnysis leitenantas Vytautas Petrikas, išsamiai ir įdomiai mokiniams papasakojo apie ugniagesio gelbėtojo kasdienybę, darbotvarkę, kai ugniagesiai gelbėtojai nėra išvykę gesinti gaisro ar padėti nelaimės ištiktam. Mokiniai supažindinti su gaisrine technika, gesinimo ir gelbėjimo priemonėmis. Buvo parodytas kovinis išsidėstymas, nutiesiant magistralinę liniją, naudojant darbines žarnas, skirstytuvą bei universalų manevrinį B švirkštą, vandenį paduodant iš gaisrinio automobilio. Jaunieji ugniagesiai gelbėtojai buvo suskirstyti į komandas ir patys pabandė atlikti kovinį išsidėstymą. Mokiniams buvo leista išbandyti vandens putų generatoriaus veikimą, paaiškinta kokius gaisrus galima gesinti vandens putomis.

Jaunųjų ugniagesių gelbėtojų vardu, noriu padėkoti pamainos vadui Vytautui Petrikui ir trečiajai pamainai už įdomiai pravestus užsiėmimus.

Jaunųjų ugniagesių gelbėtojų būrelio vadovė Laima Kazlauskienė