Džiaugsmo ašara tyliai nurieda

Ir sužvilga rasos lašeliu.

Gaila, dienos taip greitai prabėga,

Mano žeme, tave aš myliu.

Būk pripildyta, žeme, gerumo,

Būk pripildyta Dievo šviesos,

Nenutylančio paukščio skambumo,

Vaiko juoko ir saulės skaisčios.

/Irena Cimermanaitė – Paulienė/

2016 metų balandžio 14 dieną Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos bendruomenė minėjo pasaulinę Žemės dieną. Šį gražų, pavasarišką renginį organizavo mokyklos tiksliųjų bei gamtos mokslų metodinė grupė. Renginio metu mokykloje vyko įvairios aktyvios veiklos ir užsiėmimai.

5 – 8 klasių mokiniai nuoširdžiai įsitraukė į organizuojamas veiklas. Pagal sudarytą tvarkaraštį mokiniai dalyvavo tiriamajame darbe, kurio metu, kiekvienas turėjo galimybę naudojantis mikroskopais ištirti keturis tiriamuosius objektus. Iš arti pamatyti objektai itin sužavėjo mokinius, žinias įsisavinti padėjo įvairūs tiriamųjų darbų piešiniai bei jų pristatymai grupėms.

Kita pamoka „Gamtos mokslai ir matematika kitaip“ praleista itin netradiciškai. Čia mokiniai sprendė įdomias, ypatingų loginių gebėjimų reikalaujančias užduotis. Šaunu, kad visiems mokiniams pavyko susidoroti su vienomis ar kitomis kliūtimis įvairiuose užduočių labirintuose.

Likusios pamokos buvo skirtos itin svarbiam vaiko poreikio ugdymui – kūrybiškumui. Vaikai entuziastingai kūrė, spalvino emblemas tema: „Sveika, Žeme“. Pasirinkę geometrinę figūrą, emblemos viduje vaizdavo su žeme ir jos grožiu susijusius dalykus. Didžioji dauguma emblemų autorių išreiškė viltį, kad žmogus artimiausioje ateityje susimąstys ir labiau saugos bei globos Žemę, suvokęs jos reikšmę mums, žmonėms.

Ypatinga Žemės dienos renginio veikla – Žemės dienos simbolio – medžio puošyba. 5 – 6 klasių mokiniai piešė žiedelius ir lapelius, o 7 – 8 klasių mokiniai lankstė erdvinius kūnus – inkilėlius ir paukštelius. Spalvingais mokinių darbais buvo papuoštas pirmo aukšto fojė esantis medis, kuris simbolizuoja pasaulio ašį, neišsenkančią gyvybinę energiją, žemės jėgą, augimą, kilimą į viršų.

Šventės pabaigoje – mokinių koncertas, kuris vyko mokyklos aktų salėje. Žemės dienos proga mokinius nuoširdžiai pasveikino ir padėkas olimpiadų bei kitų renginių dalyviams įteikė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danė Šiaudvytienė. Renginį nuotaikingai vedė Goda Gerybaitė (8 d klasė) ir Arnas Šadbaras (7 b klasė). Šventėje pasirodė gausybė dainininkų, kurių dainos skambėjo apie Žemę, besikeičiančius metų laikus ir mums, žmonėms, žemės teikiamas dovanas. Nuostabiais, spalvingais šokiais stebino aštuntų klasių šokėjos. Pavasariškas dainas bei šokius keitė užburiantys akordeono ir pianino garsai, kuriais publiką žavėjo Gabija Jakaitė iš 7 c klasės ir Agnė Kaziukonytė iš 5 b klasės.

Koncerto pabaigoje mokiniai, sakydami priesaikos žodžius, pasižadėjo saugoti ir mylėti gamtą... Tikime mokinių priesaika! Juk gamta mus maitina, moko, gydo, ramina, džiugina, įkvepia gražiems darbams!

Biologijos mokytoja Živilė Juškienė

Tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinė grupė