Per pievą, per lauką, per ošiančią girią

Kaip pasakoj paukštė giedodama skris.

Ir visa, ir visa, kas rudenį mirė,

Vėl augt, vėl žydėt ir vėl džiaugtis atgis. (Vytė Nemunėlis)

Artėjant Verbų sekmadieniui, kovo 19-20 d. ketvirtų klasių mokiniai kartu su savo mokytojomis keliavo į Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejų. Ten vaikai dalyvavo velykinėje edukacijoje, kurios metu susipažino su verbomis ir mokėsi jas gaminti. Užsiėmimo pradžioje mokiniams buvo papasakota, kas yra verbos ir kam jos reikalingos. Sužinojo, kad verbos yra saugojamos ištisus metus iki kito Verbų sekmadienio. Tuomet senos verbos yra sudeginamos ir jomis apsmilkomi namai, kad saugotų nuo piktos akies ir negandų. Vėliau edukatorės parodė augalus, kurie rišami į verbas ir pasakė, kad svarbiausias elementas verboje yra kadagio šakelė. Kitoje edukacijos dalyje vaikai savo rankomis gamino tikrąją verbą iš įvairių natūralių medžiagų: kadagio, tujų ir kitų augalų šakelių. Nors vaikams kilo sunkumų rišant verbas, tačiau į namus jie išėjo nešini pasigaminta verba, kurią Verbų sekmadienį galės pasišventinti bažnyčioje.

Dėkojame Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejui už suorganizuotą edukaciją ir muziejaus edukatorėms už pagalbą mokiniams rišant verbas. Ši edukacija padėjo ugdyti mokinių kūrybiškumo ir kultūrinę kompetencijas.

Ketvirtų klasių mokytojos.